«Педагогічний колектив – це творча співдружність однодумців».»
Мета заняття:опанування педагогами прийомів ефективного спілкування через ігрові методи й техніку активного слухання; сприяти згуртованості педагогічного колективу; активізувати учасників до роботи в групі, тренувати увагу до дій іншого, вміння знаходити засоби невербального спілкування; спонукати до допомоги іншим у складних ситуаціях.
Форма проведення: тренінг.
Завдання тренінгу:
❑ підвищення усвідомлення щодо власної значущості;
❑ формування навичок групової взаємодії та ефективного спілкування;
❑ розширення можливостей встановлення контакту в різних ситуаціях спілкування;
❑ відпрацювання навичок розуміння себе, інших людей, а також взаємин між людьми;
❑ розширення діапазону творчих здібностей.
Забезпечення заняття: проектор; презентація, карти, протоколи журі, смайлики; предмети наочності; плакат пустині, плакат берега; стікери, ручки, шарфи, ватмани, кольорові олівці, диплом, грамота.
Тривалість заняття: 40 хв.
Хід заняття:
Ведучий 1: Доброго дня усім присутнім на нашому тренінгу «Педагогічний колектив – це творча співдружність однодумців».
Ведучий 2: Так уже сформувалось у нашому навчальному закладі, що широке розмаїття робітничих професій, які мають змогу здобувати учні у стінах нашого училища, призвело до створення ряду методичних комісій, між якими умовно розділено наш педагогічний колектив на певні групи.
Ведучий 1: Свого роду такий розподіл, немов би, трішки віддалив кожного із нас один від одного. У нас різний спектр навчальних предметів, різні навчальні плани, вимоги до структури занять і навіть різні навчальні корпуси.
Але поряд з усім цим, ми не повинні забувати, що формуємо єдиний колектив і кожен із нас – педагог від якого вимагається багато: бути коректним, уважно ставитися до дітей, виявляти цікавість до своєї роботи та предмету.
Ведучий 2: Ми повинні змусити учнів слухати себе, цьому сприяє артистизм, добре знання психології, яка допомагає нам краще розуміти дітей і спокійно вирішувати різні проблеми. Ми обов’язково маємо бути доброзичливими і товариськими.
Ведучий 1: Людина, яка вирішила стати на освітянську стежину, має бути готовою до того, що доведеться долати безліч труднощів і, не дивлячись на це, рухатися вперед.
Але що ж лежить в основі нашого професійного успіху?
Любов до своєї справи і дітей?
Ведучий 2: Безперечно! Сумлінна праця?
Ведучий 1: Неодмінно! І ще талант, великий педагогічний талант. Те, чого не можна навчитися і чого не можна здобути, те, що дано тільки обраним людям як дар Божий.
Ведучий 2: Саме для того, щоб показати усім присутнім, що всі ми – єдине ціле, і жодний умовний поділ не зможе нас розділити, ми вирішили провести сьогодні спільне засідання методичної комісії Ведучий 1: сільськогосподарських професій Ведучий 2: та методичної комісії бухгалтерських та комп’ютерних професій.
Ведучий 1: Здавалось би, що може об’єднати настільки протилежні напрямки діяльності? Та багато чого. Ось навіть те, що наші педагоги є всесторонньо розвиненими особистостями. І являються обізнаними не тільки у своїй сфері діяльності.
І даємо слово, що саме у цьому ви сьогодні зможете особисто переконатись.
Ведучий 2: Допоможуть нам у цьому ряд конкурсних завдань, які ми підготували для наших учасників.
Тож запрошуємо їх зайняти свої місця.
Ведучий 1: Ні-ні. Ви не так зрозуміли. Так як ви сьогодні будете доказувати, що назва професії це тільки умовний поділ, а ваші знання виходять за межі вашої спеціальності, то за столом під назвою «Хакер» розмістяться педагоги методичної комісії сільськогосподарських професій, Ведучий 2: а за столом під назвою «Двигун» розмістяться педагоги методичної комісії бухгалтерських та комп’ютерних професій.
Ведучий 1: Але ж яка конкурсна програма без журі?
Ведучий 2: А й справді - ніяка!
Тож запрошуємо зайняти почесні місця за столиком для компетентного журі:
Маркіну Ірину Геннадіївну, заступника директора з навчальної роботи (НР);
Ведучий 1: 2. Нефьодову Ольгу Петрівну, методиста нашого училища;
Ведучий 2: 3. Іванілова Олега Валерійовича, директора нашого навчального закладу;
Ведучий 1: 4. Бондю Андрія Михайловича, заступника директора з навчально виробничої роботи;
Ведучий 2: 5. Дячка Михайла Антоновича, заступника директора з виховної роботи.
Оцінювання кожного конкурсу проводитиметьсь за 5-ти бальною системою.
(Вправа «Вавилонська вежа» - 3 хв. Мета: розвивати уміння застосовувати засоби невербального спілкування у своїй професійній діяльності.)
Ведучий 1: "Всі ми чудово пам'ятаємо міф про Вавилонську вежу.
Величезну кількість людей було зібрано для будівництва. Безліч засобів і матеріалів було використано для її зведення. Процес споруди йшов. Але башта так і не була збудована тому, що люди які її будували в одну мить стали розмовляти на різних мовах і перестали розуміти один одного.
А чи сильно змінилися люди за ці тисячоліття ? Чи завжди ми можемо домовитися? Чи можемо ми зрозуміти один одного без слів, не володіючи спільною мовою?
Саме це нам зараз і належить з'ясувати!"
(Інструкція – поетапна, дослівна:)
Ведучий 2: Зараз кожній із команд пропонується представити по два учасники, які прийматимуть участь у вправі «Вавилонська вежа».
Даним кандидатам для виконання завдання будуть надані «будівельні матеріали» - карти із словами, що відносяться до спеціальностей методичних комісій сільськогосподарських і бухгалтерських та комп’ютерних професій.
Кожен із учасників буде зайняти своєю справою: перший виконуватиме функцію прораба – постачати матеріали і контролювати процес будівництва, а інший – будівельника – зводитиме споруду.
У них буде 3 хвилини, і кінцева мета - у повному мовчанні побудувати "Вавилонську вежу " своєї команди.
|Методична скарбничка|Читати далі|