Організаційно-методичне забезпечення
методичної комісії.
Творча майстерня «У пошуках нових форм та методів освітніх інновацій»
Мета заняття:
❑ розглянути організаційно-методичне забезпечення методичної комісії;
❑ зосередити увагу на проблемі готовності педагогічних працівників до інноваційної діяльності;
❑ сприяти популяризації освітніх інновацій, як найбільш ефективного засобу формування життєвих навичок;
❑ обговорити методи впровадження інновацій в навчальну діяльність;
❑ формувати зацікавленість активних, творчих педагогів інноваційною діяльністю.
Форма проведення: творча майстерня.
Методи проведення: пояснювально-ілюстративні, проблемного виконання, пояснення, бесіда, інтерактивні завдання.
Забезпечення заняття: проектор; презентація, методичні рекомендації «Організація діяльності методичної комісії», тенісні шарики, кольорові стікери, плакат «Пустеля вічного пошуку», плакат «Берег здійснених надій».
Тривалість заняття: 50 хв.
Місце проведення: кабінет № 9 «Трактори і автомобілі».
Структура заняття:
1. Організаційно-вступна частина - 3 хв.
2.Мотивація та стимулювання пізнавальної діяльності - 10 хв.
3.Обговорення питань семінару - 37 хв.
4.Підбиття підсумків заняття - 10 хв.
Перебіг заходу:
І-й етап. Організаційно-вступна частина (активізувати увагу, створити робочу атмосферу для проведення заняття).
ІІ-й етап. Мотивація та стимулювання пізнавальної діяльності (формування потреби розгляду конкретного матеріалу, повідомлення теми, мети та завдань).
Доброго дня усім присутнім. Вже стало хорошою традицією вітати гостей у стінах нашого навчального закладу.
Як усім відомо, на сучасному ринку праці користуються попитом конкурентоспроможні фахівці, готові працювати в новому режимі, в нових умовах та у відповідності до нових технологій. Тож, проконсультувавшись із методистом, ми дійшли спільної думки та вирішили усю сьогоднішню зустріч побудувати в форматі пропаганди та впровадження передового педагогічного досвіду роботи членів методичної комісії сільськогосподарських професій.
ІІІ-й етап. Обговорення питань творчої майстерні (обговорення й керування процесом розгляду основних питань творчої майстерні).
Методична комісія – це основний масовий методичний орган, діяльність якого безпосередньо впливає на підвищення якості навчання і виховання учнів.
Тому основне і першочергове завдання методичної
комісії полягає у:
• здійсненні рушійного повороту від масового навчання до посилення індивідуального підходу;
• розвитку творчих здібностей майбутніх робітників та їхньої самостійної праці;
• використанні активних форм та методів навчання: семінарських і практичних занять, дискусій, моделювання практичних ситуацій;
• акумулюванні всіх нововведень, які з’являються на сучасному ринку освітніх послуг, вивчати їх,
порівнювати і пропонувати учням і педагогам найбільш актуальні та прогресивні.
В нашому навчальному закладі підготовку спеціалістів професії “Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва; слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водій автотранспортних засобів” здійснюють 7 кваліфікованих спеціалістів, які намагаються передати учням усі свої знання, уміння і навички, вкладають в них душу, тепло та прищеплюють любов до обраного фаху і педагогічним кредом яких являються слова Альберта Ейнштейна:
«Безумство - діяти по-старому
і чекати на нові результати»
Щодо діяльності нашої методичної комісії, то вона багатопланова і різноманітна за змістом, формами та напрямками. Це обговорення питань теорії і практики, навчання і виховання, організація обміну досвідом роботи, впровадження досвіду кращих педагогів з даного предмета, ознайомлення з новинками педагогічної науково-методичної та науково популярної літератури, програмним інформаційно-комунікативним забезпеченням, у тому числі мультимедійними засобами тощо.
Основними напрямками діяльності методичної
комісії є:
а) розробка навчально-методичної документації: обговорення робочих навчальних програм з предметів професійно-теоретичної підготовки,
виробничого навчання, виробничої практики; обговорення переліку навчально-виробничих робіт та комплексних контрольних завдань для проведення
поетапної атестації для кожного кваліфікаційного рівня; обговорення заходів з комплексно-методичного забезпечення навчально-виробничого процесу тощо;
б) організація навчально-виробничого процесу. Цей напрямок методичної роботи забезпечує: обговорення питань пов’язаних з організацією
формування початкових навичок учнів у навчальних майстернях, простих комплексних видів робіт, лабораторно-практичних робіт тощо; обговорення
методичних підходів до запровадження в навчально-виробничий процес активних форм навчання; обмін досвідом із застосуванням різних методів на
уроках теоретичного та виробничого навчання; обговорення переліку та змісту навчально-виробничої випускної документації; обговорення методичних
рекомендацій і розробок уроків теоретичного та виробничого навчання;
в) підвищення ефективності навчально-виробничого процесу: моніторинг навчальних досягнень учнів з предметів професійного спрямування; аналіз
результатів державної підсумкової атестації, державної кваліфікаційної атестації учнів тощо; забезпечення навчально-виробничого процесу сучасними
дидактичними засобами навчання; розробка рекомендацій щодо забезпечення взаємозв’язку загальноосвітньої і професійної підготовки учнів; обговорення
питань про роботу з обдарованими учнями;
г) підвищення професійно-педагогічного рівня: організація наставництва, надання допомоги молодим педагогічним працівникам; організація
взаємовідвідування уроків, відкритих уроків та їх обговорення; організація обміну передовим досвідом; участь у роботі школи педагогічної майстерності;
участь у роботі творчих груп та експериментальних майстерень.
Традиційною формою роботи методичної комісії є його засідання, які проводяться 1 раз на місяць.
З метою реалізації завдань та забезпечення чіткої та налагодженої діяльності педагогічного колективу нашої методичної комісії, під час першого засідання ми обираємо секретаря терміном на один рік, обговорюємо проект плану роботи, який є основою успішного вирішення навчально-виховних завдань, при необхідності доповнюємо його, а також обмінюємося досвідом з питань підготовки до нового навчального року.
При планування роботи намагаємося враховувати не тільки загальні потреби навчального закладу а й специфіку навчальних предметів, ресурси та можливості, наслідки прийнятих на засіданнях рішень.
Після розгляду плану роботи він представляється на затвердження адміністрації нашого навчального закладу.
| Методична скарбничка| 1| 2| 3|